Kilka wskazań medycznych...

Kategoria: Lekarz radzi Opublikowano: niedziela, 09, lipiec 2017 Super User Drukuj E-mail

Droga Siostro, Drogi Bracie!

Przed wyruszeniem na Pielgrzymkę pamiętaj o dobrym przygotowaniu twojego organizmu! Na szlaku najważniejsze jest zdrowie. Jeżeli odpowiednio o nie zadbasz - bez problemów dojdziesz do celu.

Czeka nas długa i chwilami trudna droga. Każdego dnia będziemy maszerować przez ok. 10 godzin.

Dlatego pamiętaj o:

  • codziennych spacerach jeszcze przed pielgrzymką. Przygotują Cię one do marszu na szlaku.
  • wygodnym obuwiu - koniecznie przechodzone, nieco luźniejsze - w żadnym wypadku nie może być nowe!
  • higienie stóp
  • dostosowaniu ubioru do różnych warunków pogodowych - nawet w słoneczne dni należy chronić ciało przed poparzeniami słonecznymi. Najlepiej zaopatrzyć się w lekkie, przewiewne koszule lub bluzki z rękawami
  • nakryciu głowy: czapka ,kapelusz itp.
  • zadbaniu o swój kręgosłup. Jako bagaż podręczny w drodze polecamy plecaki na szerokich i wygodnych szelkach, odradzamy torby noszone w ręku lub chlebaki przewieszone przez ramię
  • zabraniu ze sobą 2 bandaży elastycznych: szerokości 5 i 10 (lub 12)cm
  • lekarstwach, jeżeli jakieś przyjmujesz koniecznie zabierz je ze sobą w odpowiedniej ilości!

 

Pamiętaj!

Pielgrzymkowa Służba Medyczna zawsze chętnie służy pomocą i radą, ale to Ty masz obowiązek troszczyć się o swoje zdrowie.

 

Jeżeli chorujesz przewlekle (nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, niewydolność serca, POCHP, astma, cukrzyca itp.) i przyjmujesz regularnie leki, pamiętaj, aby przed wyruszeniem na pielgrzymkę skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym (lub prowadzącym). Przekaż, że zamierzasz wyruszyć na pielgrzymkę i upewnij się czy Twój stan zdrowia pozwala na taki wysiłek. Jeżeli otrzymasz specjalne zalecenia - dostosuj się do nich.

 

Na pielgrzymce miej ze sobą odpowiedni zapas leków. Wypisz na kartce wszystkie lekarstwa które przyjmujesz wraz z zaleconymi dawkami. Informacje te pomogą służbie medycznej zapewnić Ci lepszą opiekę.

Odsłony: 680